Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Ładowanie...
Dywany wełniane wykonane są z materiału doskonale znanego od setek lat. Niegdyś były tkane ręcznie, obecnie do ich produkcji wykorzystywane są maszyny. Bez względu jednak na sposób produkcji dywany z wełny zawsze kojarzone były z wysoką jakością. Nic więc dziwnego, że do dzisiaj cieszą się ogromnym zaufaniem. Podłogi w pomieszczeniach ...
Dywany wełniane wykonane są z materiału doskonale znanego od setek lat. Niegdyś były tkane ręcznie, obecnie do ich produkcji wykorzystywane są maszyny. Bez względu jednak na sposób produkcji dywany z wełny zawsze kojarzone były z wysoką jakością. Nic więc dziwnego, że do dzisiaj cieszą się ogromnym zaufaniem. Podłogi w pomieszczeniach można również wykorzystać jako element aranżacji wnętrz. Wystarczy odpowiednio dobrany dywan wełniany tradycyjny, aby nadać pomieszczeniu pożądanego charakteru. Ich niewątpliwym atutem jest przede wszystkim ocieplenie wnętrza.
Dywan wełniany to naturalny stabilizator poziomu wilgoci. Jeżeli w pomieszczeniu jest zbyt wilgotno, wełna naturalnie absorbuje nadmiar wilgoci. Jest ona natomiast uwalniana, gdy powietrze we wnętrzu robi się zbyt suche. Dlatego też dywany wełniane są chętnie wybierane przez osoby, które nie lubią suchego powietrza.
Kolejną zaletą, którą odznacza się dywan wełniany gruby, jest termoizolacja. Dlatego też doskonale sprawdzi się w przypadku chłodnych posadzek czy też nieogrzewanych podłóg. Taki dywanik w pokoju dziecięcym czy sypialni zapewni skuteczną izolację od chłodu. Będzie to doceniane, gdy domownicy będą stąpać po nich gołymi stopami. Dodatkowym atutem są również właściwości dźwiękochłonne, co ma szczególne znaczenie w przypadku domów piętrowych.
Czy to dywan wełniany szary, czy to w innym kolorze odporny jest na odkształcenia oraz obciążenia. Jest to możliwe dzięki temu, że naturalne włókna są sprężyste i szybko wracają do swojego pierwotnego kształtu. Ponadto wełna jest uznawana za materiał ekologiczny pozyskiwany z runa owiec. Jej produkcja wymaga mniejszych nakładów energii w porównaniu do syntetycznych odpowiedników. Dlatego też cieszy się zainteresowaniem osób, które cenią sobie troskę o środowisko naturalne.
Dywan z wełny jest ognioodporny. Dzięki temu nie zajmuje się zbyt szybko ogniem, jak ma to miejsce w przypadku innych materiałów. Uważa się również, że wełna w pewnym stopniu oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń. Materiał jest hipoalergiczny, dlatego też nie rozwijają się w niej roztocza oraz pleśń, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia alergików. Jest on także odporny na ścieranie.
Dywan wełniany niebieski? Marzą Ci się nasycone barwy we wnętrzach? Ten naturalny materiał doskonale utrzymuje kolory. Struktura włókien lepiej wchłania barwnik. Dzięki temu materiał nie blaknie szybko – jak ma to miejsce w przypadku innych rozwiązań. Nie zapominajmy o ponadczasowej elegancji oraz miękkiej fakturze – niezwykle przyjemnej w dotyku.
Dywany wełniane wyróżniają się nieco wyższą ceną w porównaniu do modeli wykonanych z włókien syntetycznych. Niemniej jednak liczne zalety tego rozwiązania oraz jego wysoka jakość z pewnością to wynagradzają. Chodniczkom z wełny należy również poświęcić nieco więcej uwagi w kwestii ich pielęgnacji oraz czyszczenia. Materiał ten jest dość specyficzny i wywabienie niektórych plam może wymagać nieco więcej czasu. Niemniej jednak włókna pokryte lanoliną są odporne m.in. na wnikanie w nie kurzu. Dlatego też można go rzadziej odkurzać czy trzepać.
Dywan wełniany 200x300, dywan wełniany 160x230 czy dywan wełniany 140x200? Który z rozmiarów będzie najlepszy? Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. Nie powinien on zajmować całej dostępnej powierzchni, lecz np. przestrzeń przy kanapie w salonie, miejsce pod stołem w jadalni czy też po obu stronach łóżka w sypialni.
Dywan wełniany beżowy, szary, niebieski czy pomarańczowy? Wełna jako materiał doskonale pochłania barwniki. Dzięki temu dywany z wełny dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Producenci oferują również wiele możliwości wyboru pod kątem wzorów. Mogą to być wzory azteckie, geometryczne, koła, linie czy kwadraty.
Dywan wełniany kremowy, gładki, o jednolitym kolorze czy różnobarwny – naprawdę jest w czym wybierać. Wiele zależy przede wszystkim od wystroju wnętrza, w którym taki dodatek ma się znaleźć. Dywany powinny być kolorystycznie dobrane do innych elementów we wnętrzach, np. zasłon, poduszek czy narzuty. Materiał ociepli aranżację oraz ją ożywi. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że doskonale wkomponują się one w każde wnętrze – nowoczesne, klasyczne czy tradycyjne
Dywany wełniane do salonu, sypialni, gabinetu czy pokoju dziecięcego – to doskonałe rozwiązanie, które z powodzeniem dopełni każde wnętrze. Idealnie sprawdza się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu klasycznym, vintage, industrialnym, tradycyjnym czy rustykalnym.
Dywany z wełny są atrakcyjne wizualnie. Wysokiej jakości materiał potwierdza troskę o każdy detal. Duża uniwersalność sprawia, że z powodzeniem wkomponują się w większość wnętrz. Dywan wełniany nowoczesny uzupełni zarówno pomieszczenia minimalistyczne, jak i tradycyjne.
Dywan wełniany do salonu czy też innego pomieszczenia stanowi dopełnienie każdej aranżacji. Warto go wybrać, chociażby ze względu na puszystość materiału, jego miękkość i gwarancję ciepła podczas stąpania po nich bosymi stopami. Nie da się ukryć, że jest to materiał, który nadaje całości przytulności. Pomagają one chronić podłogę przed zarysowaniami oraz uszkodzeniami.
Zalety wełnianych dywanów znane i doceniane są od wieków. W przeszłości były uznawane za synonim luksusu i bogactwa, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Obecnie uznawane są za atrakcyjny dodatek aranżacyjny. Piękne kolory i ciekawe faktury przekładają się na dużą różnorodność modeli.