Filtr produktów

Rozmiar

Kontakt

(81) 751 26 34
(81) 751 21 90
Pn-Pt: 9-17 Sob: 9-14

Wycieraczki

Jest 90 produktów.

 

Utrzymanie czystości jest ważnym elementem dbania o wizerunek firmy. Stanowi również priorytet wśród wielu domowych zajęć. Im większa intensywność ruchu w korytarzach i przejściach tym więcej problemów stwarzają zanieczyszczenia. Piasek, błoto, woda po deszczu lub śniegu są wnoszone pod obuwiem i wymagają systematycznego ...

 

Utrzymanie czystości jest ważnym elementem dbania o wizerunek firmy. Stanowi również priorytet wśród wielu domowych zajęć. Im większa intensywność ruchu w korytarzach i przejściach tym więcej problemów stwarzają zanieczyszczenia. Piasek, błoto, woda po deszczu lub śniegu są wnoszone pod obuwiem i wymagają systematycznego usuwania, aby nie trafiły do innych pomieszczeń. Wycieraczka gumowa może skutecznie rozwiązać ten problem zwłaszcza, jeśli ma odpowiednie wymiary.

Wycieraczki – system czyszczący testowany od wieków

Trudno stwierdzić, kiedy wynaleziono pierwszą wycieraczkę w obecnie znanej formie. Nie oznacza to jednak, że jest to nowy wynalazek. Na pomysł ocierania nóg z błota przed wejściem do domu wpadli już ludzie starożytni. Zamiłowanie do czystości, ograniczanie ryzyka rozwoju chorób, a jednocześnie brak utwardzanych dróg zaowocowały różnymi wynalazkami. Przed wiekami do tego celu wykorzystywano materiały roślinne – słomę, drobne patyki czy kamienie. Prawdziwą rewolucję w tej dziedzinie spowodowało opracowanie technologii produkcji gumy. Od tego czasu do chwili obecnej systematycznie rozwijała się szeroka dziedzina, która dziś oferuje nie tylko gumowe klasyki, ale również wycieraczki tekstylne, drewniane, aluminiowe, mosiężne, z włókien naturalnych takich jak kokos czy bambus oraz wiele innych. Obecnie mała prostokątna wycieraczka sprzed drzwi nie jest już jedynym dostępnym wariantem. W ofercie producentów pojawiają się ażurowe wycieraczki z gumy i dywanowe, a także kratownice i maty gumowe oraz inne produkty, które tworzą całe systemy czyszczące. Do ich projektowania i produkcji angażuje się nowoczesne technologie oraz wykonuje obliczenia, dzięki którym system gwarantuje usuwanie niemal 100% zanieczyszczeń z obuwia.

Wycieraczka gumowa na wymiar

W przeciwieństwie do modeli wycieraczek, jakie możesz kupić w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego te, które oferuje nasz sklep internetowy są dostępne w wielu różnych rozmiarach. To rozwiązanie, które pozwala na stworzenie skutecznego systemu czyszczącego nie tylko przed wejściem do mieszkania, ale też przed firmą, biurowcem, galerią handlową czy placówką medyczną. Wycieraczki z gumy możesz kupić w formie gotowego prostokąta o konkretnych wymiarach lub też wybrać wariant z rolki. W pierwszym przypadku masz do dyspozycji modele o rozmiarach od 50x100 cm do 200x600 cm. Tak duża rozpiętość wymiarów powoli dopasować odpowiedni wariant zarówno do wejścia w domu jednorodzinnym jak i do teatru, hotelu, centrum handlowego czy innej placówki, w której zamontowano szerokie, wieloskrzydłowe drzwi. Wycieraczka może też mieć formę chodnika o strukturze, która sprzyja usuwaniu piasku i wilgoci z obuwia. Dostępna w rolkach o kilku szerokościach świetnie sprawdzi się zarówno jako system czyszczący jak i w roli wykładziny.

Materiały, struktury i kolory

Wycieraczka gumowa nie jest jedyną dostępną formą systemu czyszczącego, który pozwoli wyeliminować roznoszenie zanieczyszczeń po całym budynku. Nasz sklep internetowy oferuje zarówno ażurowe maty gumowe na wymiar, jak i wycieraczki wykonane z włókien syntetycznych – poliamidu i polipropylenu. Zróżnicowana jest także struktura powierzchni. Wśród dostępnych modeli wyróżniają się te z długim, ostrym runem, które zachowuje się jak szczotka. Model AstroTurf jest dostępny w kilku podstawowych kolorach, wśród których możesz wybrać ten najlepszy do Twoich wnętrz. Prowadzimy również sprzedaż wycieraczek tekstylnych kolorowych, z atrakcyjnymi wzorami typowymi dla chodników i dywanów.

Wybór wycieraczki do wejścia

Wybór odpowiedniej wycieraczki z oferty jest uzależniony od miejsca, do którego jest przeznaczona. Wszędzie tam, gdzie intensywność ruchu jest bardzo duża warto zainstalować wycieraczki z gumy. Są one odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia, gdyż wystarczy je umyć w wodzie z detergentem. Wycieraczka pleciona, tekstylna czy dywanowa znajduje zastosowanie tam, gdzie nie ma kontaktu z wilgocią. Jest ona najlepszym rozwiązaniem w systemach czyszczących, jako uzupełnienie maty gumowej czy kratownicy. Może też być wykorzystywana w przejściach z tarasów i balkonów, chroniąc wewnętrzne pomieszczenia przed nanoszeniem piasku.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 90 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 90 elementów

Śledź nas na Facebooku