Filtr produktów

Rozmiar

Kontakt

(81) 751 26 34
(81) 751 21 90
Pn-Pt: 9-17 Sob: 9-14

Sztuczna trawa

Jest 46 produktów.

 

Piękny, zadbany trawnik to nie tylko ozdoba otoczenia budynku, ale również przyjemne, komfortowe miejsce do relaksu czy aktywności fizycznej. Założenie i utrzymanie trawnika wymaga jednak czasu i sporego nakładu pracy, a także codziennego podlewania. Jeśli pracujesz, masz wiele obowiązków i brakuje Ci czasu na prace w ogrodzie, ...

 

Piękny, zadbany trawnik to nie tylko ozdoba otoczenia budynku, ale również przyjemne, komfortowe miejsce do relaksu czy aktywności fizycznej. Założenie i utrzymanie trawnika wymaga jednak czasu i sporego nakładu pracy, a także codziennego podlewania. Jeśli pracujesz, masz wiele obowiązków i brakuje Ci czasu na prace w ogrodzie, pomyśl o alternatywnym rozwiązaniu, jakim jest sztuczna trawa. Ten wyjątkowy produkt łączy w sobie zalety tradycyjnej wykładziny dywanowej z wzornictwem, które do złudzenia przypomina dobrze utrzymaną naturalną trawę.

Wykładzina na trawnik, balkon i do wnętrz

Wykładzina sztuczna trawa jest nowoczesnym produktem, który cieszy się coraz większym powodzeniem wśród klientów i dekoratorów wnętrz. Dzięki swoim cechom stwarza szerokie możliwości wykorzystania w aranżacji, wprowadzając trwały element natury do otoczenia. Jej zaletą jest wysoka trwałość, gdyż sztuczna trawa powstaje z wytrzymałych tworzyw sztucznych – polipropylenu i/lub poliestru w różnych proporcjach. Jak większość tego typu materiałów jest całkowicie odporna na wilgoć i dobrze znosi szeroki zakres temperatur. Dlatego przez cały rok może być wykorzystywana na zewnątrz budynków, jako pokrycie trawnika czy klombu. Inną zaletą sztucznej trawy jest brak konieczności pielęgnacji. Ponieważ nie wykładzina trawa nie wymaga podlewania ani koszenia jest idealnym materiałem do pokrywania powierzchni tarasów czy balkonów. Takie rozwiązanie z jednej strony zapewnia wygodne miejsce do wypoczynku w kontakcie z zielenią, a z drugiej – jest efektowną dekoracją. Tworzy też miękkie, ciepłe podłoże, po którym możesz chodzić boso, a nawet na nim usiąść bez ryzyka odczuwania chłodu.

sztuczna trawa

Łatwy montaż na podłogach i ścianach

Wśród wielu zalet, jakimi wyróżnia się sztuczna trawa jest łatwość jej montażu. Struktura i formą przypomina typowe wykładziny dywanowe i - podobnie jak one -  jest dostępna w rolkach lub w postaci gotowych elementów o określonych wymiarach. Układanie wykładziny trawy wymaga jedynie jej rozwinięcia i docięcia krawędzi, aby były dopasowane do układu krawężników, płotków ozdobnych czy listew podłogowych. Wykładzina sztuczna trawa jest doskonałym materiałem na balkon czy na taras, ale może też być wykorzystywana, jako element wykończenia ogrodu zimowego, a nawet wnętrza. Doskonale zaprezentuje się np. w holu firmy, na podłodze ogródka piwnego, kawiarenki czy w hotelowej recepcji, w towarzystwie kompozycji roślinnych w donicach i skrzynkach. Inną możliwością wykorzystania sztucznej trawy jest umieszczanie jej na ścianach, ściankach działowych, przepierzeniach, parapetach okiennych, siedziskach itp. Można też z niej wycinać elementy dekoracyjne (np. logo firmy o profilu ekologicznym czy zarys kontynentu). Produkt może być mocowany za pomocą niewielkich gwoździ lub też po prostu przyklejany specjalnym klejem czy taśmą dwustronną.

Układanie sztucznej trawy na trawniku

Układanie sztucznej trawy na zewnątrz budynku wymaga wcześniejszego przygotowania podłoża. Konieczne jest jego wyrównanie, a następnie pokrycie warstwą tłucznia i miału granitowego. Obie warstwy należy zagęścić specjalnym urządzeniem. Przed położeniem właściwej wykładziny jest zalecane rozłożenie agrowłókniny. Pozwoli ona wyeliminować ewentualne chwasty. Wykładzina trawa powinna być rozwijana w tym samym kierunku. Dzięki temu stworzy jednolitą powierzchnię bez widocznych na niej pasów. Krawędzie można przycinać nożyczkami lub nożem do tapet. Ponieważ trawnik – zwłaszcza ten do celów rekreacyjnych – jest poddawany intensywnej eksploatacji wykładzinę warto umocować do podłoża, aby się nie przesuwała i nie zwijała. Łączenia pasów można wzmocnić specjalną taśmą mocowaną do podłoża i spajaną z wykładziną za pomocą kleju do sztucznej trawy.

Zalety sztucznej trawy

Popularność, jaką cieszy się wykładzina sztuczna trawa nie jest przypadkowa. Produkt wyróżnia się licznymi zaletami, dzięki którym jest tak doceniany przez dekoratorów wnętrz i prywatnych użytkowników. Najważniejsze z nich to:

  • wysoka wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne i rozdarcie,

  • tolerancja na szeroki zakres temperatur, dzięki której może być użytkowana przez cały rok,

  • dobra przesiąkliwość, która eliminuje gromadzenie się kałuż podczas deszczu,

  • elastyczność i miękkość skutecznie amortyzująca upadki,

  • łatwość utrzymania w czystości,

  • brak potrzeby systematycznej pielęgnacji, koszenia i podlewania,

  • brak ryzyka wysuszenia przez słońce,

  • łatwy montaż i natychmiastowe efekty,

  • bogaty wybór wzorów, kolorów i gramatur.

Wzory kolory i gramatury, a przeznaczenie sztucznej trawy

Sztuczna trawa swoją strukturą przypomina inne wykładziny dywanowe i podobnie jak one jest wytwarzania w wielu wariantach. W ofercie naszego sklepu znajdziesz ją w różnych wersjach kolorystycznych – w wielu odcieniach zieleni, czerwieni, a także czarną, niebieską, szarą, białą i srebrną. Taka różnorodność pozwoli Ci dopasować produkt do aranżacji całego wnętrza. Cechą, która decyduje o wyborze sztucznej trawy jest jej przeznaczenie. Jedną wybierzesz na balkon czy taras, drugą na trawnik przed domem, a jeszcze inną – na plac zabaw czy boisko do koszykówki. Szczególnie ta ostatnia wykładzina trawa powinna charakteryzować się większą wytrzymałością i bardziej zwartą strukturą, dzięki której dobrze zniesie intensywną eksploatację. Producenci sztucznej trawy dokładają wszelkich starań, aby stworzyć wyroby o jak najszerszych możliwościach wykorzystania. Stosowanie nowoczesnych technologii produkcji pozwala osiągać struktury o różnej grubości i gramaturze, mniej lub bardziej puszyste, z wplatanymi dodatkowymi źdźbłami w innym kolorze, dzięki którym wykładzina trawa zyskuje jeszcze bardziej naturalny wygląd. W naszym asortymencie znajdziesz kilkadziesiąt propozycji sztucznej trawy o różnym przeznaczeniu i w wielu wariantach struktury czy koloru. Oferujemy zarówno wykładziny w rolkach o szerokości od 1 do 4 m, jak i gotowe elementy kwadratowe lub prostokątne w kilku wymiarach. Stwarza to możliwość wyboru takiego produktu, który będzie najbardziej ekonomiczny i zapewni najmniejsze straty materiału. W sprzedaży znajdziesz sztuczną trawę o wadze od 1050 g/m2 do ok. 2100 g/m2. Od wagi i grubości wykładziny trawy zależy też jej cena. Jest ona zbliżona do cen tradycyjnych wykładzin dywanowych.

Więcej
Pokazuje 1 - 46 z 46 elementów
Pokazuje 1 - 46 z 46 elementów

Śledź nas na Facebooku